




Skuteczne uszczelnienie rozmaitych instalacji i mechanizmów nie byłoby możliwe bez wykorzystania popularnych uszczelek. Mogą mieć dowolny kształt i wymiary, dzięki czemu nadają się do swobodnego umieszczania w konkretnym miejscu, gwarantując szczelne połączenie. Służą między innymi do utrzymywania właściwego ciśnienia cieczy lub gazu w systemie, odizolowania cieczy lub gazu od wnętrza maszyn czy instalacji i zapobiegania mieszaniu się płynów. Aby uszczelki były skuteczne, muszą mieć odpowiedni kształt. Dzięki precyzji CNC można nadać im dowolną formę.

Podstawą funkcjonowania każdego zakładu przemysłowego jest wyposażenie go w odpowiednie sprzęty i akcesoria, które zapewniają bezpieczną pracę. Jednym z produktów, których nie może tam zabraknąć, jest wykładzina gumowa. W dzisiejszym wpisie omówimy, jakie właściwości mają maty gumowe i dlaczego warto je wykorzystywać w zakładach przemysłowych?

Płyty uszczelkarskie służą do wykonywania uszczelnień technicznych, przeznaczonych do zastosowania w szerokim zakresie ciśnień i temperatur. Umożliwiają kontakt z różnorodnymi mediami technicznymi. Z tego nowoczesnego materiału można wyciąć uszczelki do armatur, połączenia kołnierzowe oraz uszczelki motoryzacyjne. Z czego powstają najlepsze płyty uszczelkarskie?



